Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Kerimoğlu, Gerekli Kuruluşlardan Destek Olunması Talebinde Bulundu

Yazdır
Paylaş
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, on iki yaşında ki kemik iliği nakli bekleyen Eylül F. isimli orak hücre anemi hastası ve sürekli kan transfüzyonuna ihtiyaç duyan talasemili hastalara destek olmak adına 6-10 Kasım 2017 tarihleri arasında kan ve kök hücre bağışı için Antakya eski Arkeoloji müzesi önünde hasta ailelerine destek olma adına böylesi anlamlı bir kampanya başlattıklarını dile getirdi.
Kerimoğlu, Gerekli Kuruluşlardan Destek Olunması Talebinde Bulundu

Kerimoğlu, bu konuyla ilgili hafta başında Türk Kızılayı yetkililerinden kök hücre bağışçısı kazanım uzmanı Özge Er ve kan bağışçısı kazanımı uzmanı Hilal Ayas ile birlikte başta SGK İl Müdürü Hamit Bal, MHP İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı ve Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Göncü makamlarında yarı ayrı ziyaret ederek destek taleplerinde bulundular. Kerimoğlu toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda dernek ve federasyon olarak yaptıkları çalışmalardan bilgiler aktararak başlattıkları kampanya için kurum ve kuruluş yöneticilerden destek olunması talebinde bulundu. Kızılay yetkilileri ise kan bağışı ve kök hücre bağışının önemine değinerek ülke genelinde ki çalışmalardan bilgiler aktardılar.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal’da ülkemiz için önemli bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve diğer hemoglobin opatili hasta sayısının Hatay ilinde oldukça fazla olmasının üzücü ve bir o kadarda düşündürücü olduğuna değindi ve başlatılan her iki kampanya ya da SGK İl Müdürlüğü olarak il genelinde destek olacaklarının sözünü vererek böylesi güzel bir kampanya için vatandaşları dadestek olmaya davet ediyorum, dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı’da kan ve kök hücre bağışına katkı sağlayacaklarını dile getirerek, bu anlamlı ve hayır dolu işlere herkesin birer vatandaş olarak sahip çıkacağını, çalışmaların ise en kısa sürede amacına ulaşacağına vurgu yaptı.

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç’te Kızılay kan bağış merkezini sendika olarak ziyaret ederek kan ve kök hücre bağışında bulunarak, çalışanlarla ve vatandaşlar ile desohbet ettiler.

Antakya Gençlik Merkezi gönüllüsü gençlerde ayrıca kampanya ya destek oldular.

Kerimoğlu ise il genelinde ki kampanyanın amacına ulaşana kadar çalmadık kapı bırakmayacaklarını dile getirerek katkı sağlayan ve sağlayacak olan herkese teşekkür etti. 

OKUNMA SAYISI : 756                        HABER TARİHİ : 07-11-2017  08:55:48
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.