Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Kore Gazilerimize Barış Büyükelçiliği Beratı Düzenlendi

Yazdır
Paylaş
Kore Cumhuriyeti Muharip Gaziler Derneği tarafından, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şubesi Üyesi Kore Gazisi Salman Sarmış, Mehmet Çolak ve Ali Bodur'a takdim edilmek üzere “Barış Büyükelçiliği Beratı” düzenlendi.
Kore Gazilerimize Barış Büyükelçiliği Beratı Düzenlendi
Kore Cumhuriyeti Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Orgeneral Sang-Hoon LEE tarafından imzalanarak gönderilen “Barış Büyükelçiliği Beratı” İlçemiz Kaymakamı Sayın Recep Soytürk’ün refakatinde Gazi Salman Sarmış’ın kendisine takdim edilirken, geçtiğimiz yıllarda ebediyete intikal eden Mehmet Çolak’ın belgesi Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol tarafından gazi eşi Emine Çolak’a, sağlık sorunları dolayısıyla iştirak edemeyen Ali Bodur’un belgesi ise 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı ve Ahmet Tor Kışlası Komutanı Piyade Albay Orhan Akkurt tarafından gazi kızı Lütfiye Bodur’a takdim edildi.

18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat: 09.30’da Piri Reis Askeri Gazinosu’nda gerçekleşen berat takdim törenine; İlçemiz Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Aykar Tekin, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı ve Ahmet Tor Kışlası Komutanı Piyade Albay Orhan Akkurt, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığından Üsteğmen Bilal Şimşek, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilcisi Neşet Turhan ve Dernek Üyesi Gaziler katıldı. Günün anlam ve önemine yönelik kısa bir konuşma yapan Kaymakam Soytürk; “Hiç şüphesiz,  Şehitlik ve Gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir.” dedi.

Kaymakam Soytürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın birkaç gün öncesinde idrak ettiğimiz bu müstesna ortam vesilesiyle, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve tazimle andığını bir kez daha vurgulayarak, “Şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerini de saygıyla selamlıyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde aydınlık yarınlara emin adımlarla ulaşmamız temennisiyle, sabır ve metanet ile bu zor günlerin hep birlikte üstesinden geleceğiz” dedi.Kaymakam Soytürk, Barış Büyükelçisi Resmi Bildirisini sesli bir şekilde okumasıyla duygu dolu anlar yaşandı. Resmi Bildiride şöyle yazıyordu;

Sayın;

          Salman Sarmış,

          Mehmet Çolak

          Ali Bodur

 

“Kore Savaşı sırasında sizin ve ülkenizin, Kore Cumhuriyeti’nin hürriyeti ve demokrasinin korunmasında göstermiş olduğunuz yardımlardan dolayı, Kore halkı adına, sonsuz teşekkürlerimi sunmaktan onur duyuyorum.

 

Özgür ülkemizin devamı için, aziz fedakârlığınızın hatırasını kalbimizde daima muhafaza edeceğiz.

 

Minnet dolu takdirlerimizle, değerli katkılarınızdan dolayı, sizi, Kore Cumhuriyeti halkının bütün iyi dilekleriyle “BARIŞ BÜYÜKELÇİSİ” ilan etmekten onur duyuyor, iki ülke arasındaki saygı ve dostluğun gelecek nesillere örnek olacak şekilde ebediyen devam etmesi umuduyla, size bu Savaşa Katılma Madalyası ile Belgesini sunuyorum.”

 

Şanlı tarihimizin yaşayan abideleri kahraman gazilerimiz ile yakından ilgilenerek duygularını paylaşan Kaymakam Soytürk, günün anısına bir de fotoğraf çekildi.

 

 

OKUNMA SAYISI : 720                        HABER TARİHİ : 19-04-2018  11:39:37
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.