Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Mimarlık Fakültesi Öğrencilerinden Arsuz’a Çıkarma

Yazdır
Paylaş
İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri Arsuz’a çıkarma yaparak, gerçekleştirecekleri projelerle ilgili keşiflerde bulundu.
Mimarlık Fakültesi Öğrencilerinden Arsuz’a Çıkarma
İskenderun Teknik Üniversitesi Öğrencilerine, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve Birim Müdürleri eşlik etti. Arsuz’un tarihi sokaklarını dolaşan öğrenciler, Rhosus Antik Kent alanını gezerken adeta eski yapılara hayran kaldı. Burada yapacakları projelerle ilgili yer keşfinde bulunan mimarlık öğrencileri, Kaymakam Musa Sarı ve Başkan Asaf Güven’den şehrin dokusu ve tarihi ile ilgili bilgi aldı. Arsuz’a duyulan bu ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten Başkan Güven, “ Arsuz, tarihi dokusu ve mimarisi ile en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu, günümüzde çıkan kalıntılardan belli etmektedir. Bu kalıntıların tarihi dokusu bozulmadan, değiştirmeden tadil edip eski yapısını korumaya özen gösteriyoruz. İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencilerimiz Arsuz’da proje yapmak istediğini belirterek bizleri ziyaret ettiler.  Bizlerde onlara şehrimizi gezmeleri için eşlik ettik. Bu ziyaretlerinden dolayı başta Öğretim Üyesi Müfit Tennioğlu ve diğer hocalarımıza, öğrencilerimize teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullandı.

 

OKUNMA SAYISI : 221                        HABER TARİHİ : 26-11-2019  08:25:05
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.