Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Özen; "Aziz Milletimizin Vatanını Koruma Azmini Anlayabilmek İçin İstiklal Marşı Tek Başına Yeterlidir”

Yazdır
Paylaş
İstiklal Marşımızın T.B.M.M.’de kabul edilişinin 97’nci yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda program düzenlendi.
Özen;
İstiklal Marşımızın T.B.M.M.’de kabul edilişinin 97’nci yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle tüm yurt genelinde olduğu gibi İlçemizde de günün anlam ve önemine yönelik özel bir program tertip edilmiş olup, 12 Mart 2018 Pazartesi günü icra edilen program kapsamında Milli Marşımızın kabul edilişinin 97’nci yıldönümü coşkuyla kutlanırken, Milli Şairimiz de tazimle anılmıştır.

12 Mart 2018 Pazartesi günü saat: 10.30’da İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen program; Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapılması ve akabinde İstiklal Marşımızın hep birlikte coşkuyla okunmasıyla başladı.

Programa; İlçemiz Kaymakamı Sayın Recep Soytürk, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Deniz Üs Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin, 39.Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı ve Ahmet Tor Kışlası Komutanı Albay Orhan Akkurt, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, AK Parti İlçe Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, Hatay Büyükşehir Belediyesi 3.Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Kurum Müdürleri, Okul İdarecileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen İskenderun Demir Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erkan Özen; “Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy’u anlayabilmek, Akif’in düşünceleriyle, dünya görüşüyle, güç karşısındaki asil duruşuyla benimsenmelidir. Aziz milletimizin vatanını koruma ve savunma azmini, kararlılığını, kahramanlığını anlayabilmek için İstiklal Marşı tek başına yeterlidir” diye konuştu. 

Günün anlam ve önemine yönelik yapılan konuşmalarda; Büyük şair, fikir ve dava adamı Mehmet Akif Ersoy’un birbirinden güzel şiirleriyle, destanlarıyla, ölümsüz İstiklal Marşıyla, ahlak ve fazilet örneklerini sergilediği hatıralarıyla, hafızalarımızda edindiği yer ve gönüllerimizde kurduğu taht bir kez daha dile getirildi.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılmasının ardından, İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere, protokol üyelerince hediye verildi.

Program kapsamında; İskenderun Demir Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “İstiklal Marşı Yazılıyor” konulu tiyatro ve “İstiklal Marşı” oratoryosu sahnelenerek, akabinde İstiklal Marşı’nın maneviyatına dikkat çeken şiirler ve koro gösterisi sergilendi.

Duygu dolu anların yaşandığı programın akışı son bulurken, sergilenen bayrak gösterisi ile milli duygular bir kez daha perçinlenerek, izleyicilerden coşkulu bir alkış aldı.

Kaymakam Recep Soytürk, programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, günün anısına bir de toplu fotoğraf çekildi.

 

OKUNMA SAYISI : 631                        HABER TARİHİ : 13-03-2018  11:52:51
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.