Askerleri Taşıyan Zırhlı Araç Uçuruma Yuvarlandı
19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde De Çoşkuyla Kutlandı
 Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İSTE’de Gerçekleştirildi
İskenderun'da Dehşet Anları

Özlü İlk Ziyaretini İSTE'ye Yaptı

Yazdır
Paylaş
İki günlük bir program için Hatay’a gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, ilk ziyaretini Türkiye’nin en genç teknik üniversitesi olan İskenderun Teknik Üniversitesi’ne (İSTE) yaptı.
Özlü İlk Ziyaretini İSTE'ye Yaptı
Hatay Valisi Erdal ATA, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan KARASAYAR, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil KARABÖRK ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Zeki BALCI ile birlikte İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’yi makamında ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, İSTE’nin İskenderun ve İskenderun sanayisi için büyük bir şans olduğunu ve başarılı çalışmalarını yakından izlediğini söyledi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’den Üniversite’de yapılan Ar-Ge çalışmaları ile ilgili bilgi alan Bakan ÖZLÜ; “’Bilim Merkezi’, ‘Teknoloji Üssü’ ve ‘İleri Sanayi Ülkesi’ Türkiye hedefine, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum, değerli Rektörümüzün başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi ve İskenderun’daki Ar-Ge ekosisteminin bir teknoparka acilen ihtiyacı olduğunu ve İSTE önderliğinde bir teknopark kurulması için her türlü desteği vereceğini belirterek, gerekli çalışmaların ivedi olarak başlatılmasını istedi.

Rektör Prof. Dr. Türkay DERELİ ise, “Teknoparkımızın olmaması Ar-Ge çalışmalarımızın etkinliğini azaltıyordu, Sayın Bakanımızın Teknopark konusunda yeşil ışık yakması ve İSTE’yi ziyareti bizi ziyadesiyle onurlandırdı” şeklinde konuştu.

 

Ziyaret sonunda İSTE anı defterini imzalayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ’ye; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ tarafından ağaç dikim sertifikası ile plaket takdim edildi.

 

 

OKUNMA SAYISI : 401                        HABER TARİHİ : 02-03-2018  13:10:37
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.