Höyük Krom Madeni İstemiyor
Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı

Rektör Depçi; "Bir Gün Değil, Her Gün Değerlisiniz"

Yazdır
Paylaş
“İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.”
Rektör Depçi;
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de bir mesaj yayımlayarak “Engelsiz bireylerin engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmasına vurgu yaptı.

Yayımlamış olduğu mesajında “üzülerek fark ediyoruz ki, engelli bireyler için en büyük engeli toplumsallaşma sürecinde engeli olmayan bireyler inşa ediyor” diyen Rektör Prof. Dr. Tolga Depci sözlerini şöyle tamamladı: “Bu engelleri sevgi, dayanışma ve empati ile aşmak ve engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa etmek hepimizin görev ve sorumluluğudur. Engelli bireyler için eşit yaşam şartlarını sağlamak ve bağımsız bir yaşam sürdürebilmeleri için yalnızca onlara atfedilmiş bugün değil her gün bu sorumluluğun bilincinde hareket etmeli ve duyarlılığımızı gündelik hayat pratikleri içerisinde davranışa dönüştürmeliyiz. İSTE olarak kampüsümüzü engelli bireyler için daha elverişli hale getirmek, onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve fırsat eşitliği sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 253                        HABER TARİHİ : 03-12-2020  14:48:32
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.