Askerleri Taşıyan Zırhlı Araç Uçuruma Yuvarlandı
19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde De Çoşkuyla Kutlandı
 Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İSTE’de Gerçekleştirildi
İskenderun'da Dehşet Anları

Sanatçı Kaysı, Sanatını Bu Kez İslahiye Belediyesi İçin Konuşturdu..

Yazdır
Paylaş
Türkiye'nin dört bir tarafında eserleri bulunan Aran Sanat Atölyesine sahibi Heykel Traş Meral Aran Kaysı, bu kez de Gaziantep'in İslahiye ilçesine Biber Ağacı Fidanı heykeli çalışmasını tamamladı.
Sanatçı Kaysı, Sanatını Bu Kez İslahiye Belediyesi İçin Konuşturdu..
Biber Ağacı Fidanı, dün İslahiye-Gaziantep yol kavşağına monte edildi.

İskenderun ilçemizde bulunan Aran Sanat Atölyesinin işletme Sahibi Meral Aran Kaysı, İslahiye Belediyesi tarafından sipariş edilen Biber Ağacı Fidanı heykeli hakkında bilgiler verdi. Sanatçı Meral Aran Kaysı, "Gaziantep'in İslahiye Belediyesi tarafından sipariş edilen biber ağacı heykeli, yaklaşık iki buçuk aylık bir çalışma sonucunda 4 kişilik bir ekiple tamamlandı. 5,5 metre uzunluğundaki gövde üzerinde 13 parçadan oluşan bir çalışma olup, biberlerin uzunluğu 2,5 metre, yapraklar ise 1 metre ile 1,5 metre uzunluğundadır. İslahiye biberini tanıtmak üzere yaptırılan çalışma İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural tarafından sipariş edilmiştir. İslahiye-Gaziantep yol kavşağına monte edildi" dedi.

Bu çalışmanın bir ekip işi olduğunun altını çizen Sanatçı Kaysı, konuşmasına şöyle devam etti; "Demir konstrüksiyonda ilçemizin güzide demir sanatçıları Demirci Salah Usta'ya ve ayrıca atölyede benimle beraber bu işi yürüten değerli çalışma arkadaşlarım Emrah Ateşli, Erhan Ateşli ve Ahmet Türker'e teşekkürü bir borç bilirim" diye konuştu.

 

 

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 901                        HABER TARİHİ : 24-05-2017  10:39:58
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.