Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Savaş; “Gadir Hum Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Duygularının Perçinlendiği Önemli Bir Değerdir”

Yazdır
Paylaş
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Alevi vatandaşların en önemli ve en büyük bayramlarından biri olan Gadir Hum Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Savaş; “Gadir Hum Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Duygularının Perçinlendiği Önemli Bir Değerdir”
Başkan Savaş yayımladığı mesajda, “Bayramlar tüm kültürler ve inançlarda, insanların mutlu olduğu, dargınlıkların unutulduğu güzel günlerdir. Gadir Hum Bayramı, farklı kültür ve inanca sahip insanların hoşgörülü bir şekilde yaşandığını gösteren en önemli bayramlardan biridir. Toplumsal ve kültürel anlamda hayatımızda en önemli bayramlardan biri olan Gadir Hum Bayramı Hatay olmak üzere birçok il ve ilçede coşkuyla kutlanmaktadır. Dayanışma ortamının en üst seviyede olduğu Gadir Hum Bayramı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının perçinlendiği önemli bir değerdir” açıklamalarında bulundu.

“ALEVİ KARDEŞLERİMİN GADİR HUM BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM”

HBB Başkanı mesajının devamında, “Etnik, bölgesel ve dinsel ayrımın olmadığı ilimizde toplumca kaynaştığımız bu özel günlerde ilimizde yaygın olan barış ve kardeşlik duygusu daha çok ön plana çıkmaktadır. Birlik, beraberlik ve dostluk bağlarının güçlü olduğu, insana insan olduğu için değer verildiği ve herkesin kardeşçe yaşadığı bu samimi ve hoşgörülü ortamımız tüm dünyaya örnek olmalıdır. Milli varlığımız ve kültürümüz açısından önem arz eden, tüm Alevi kardeşlerimin Gadir Hum Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, bu anlamlı bayramın ülkemize ve tüm dünyaya sevgi, barış ve huzur getirmesini dilerim” ifadelerini kulandı.

 

 

OKUNMA SAYISI : 443                        HABER TARİHİ : 28-08-2018  10:09:08
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.