Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Soytürk; "Sizler Bu Ülkenin Umudu Ve Geleceğisiniz"

Yazdır
Paylaş
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında tertip edilen sportif etkinliklerde başarılı olan sporcu gençlerimiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel’in eşliğinde, İlçemiz Kaymakamı Sayın Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Soytürk;
16 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat: 10.00’da gerçekleşen ziyarette; 04 Mayıs - 16 Mayıs 2018 tarihleri arasında icra edilen voleybol, masa tenisi, futbol, bocce ve satranç müsabakalarında başarılı olan yaklaşık 7 gencimiz, gençlik adına temsilen ziyarette bulunduklarını ifade ederek günün anısına çiçek takdim etti. Gençlik adına 1 engelli sporcu ile gençlik merkezi üyesi 3 gencimiz ve sporcu 3 gencimiz olmak üzere 7 gencimizin iştirak ettiği ziyaret hoş sohbet ortamında gerçekleşti.

Kaymakam Soytürk, ziyaret dolayısıyla memnun olduğunu belirterek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü münasebetiyle icra edilen sportif etkinliklerde başarılı olan sporcu gençlere ödüllerini vermesinin akabinde makam koltuğunu engelli sporcumuz Umut Akbay’a emanet etti. Kaymakam makamını devralan engelli sporcu Umut Akbay; Gençlik Haftası’nın anlam ve önemine binaen makam koltuğunu kendisine devreden Kaymakam Recep Soytürk’e teşekkür ederek konuşmasına başladı. Umut Akbay; İlçemizde eğitim hizmetleri başta olmak üzere, engelli vatandaşlar ve gençler ile sporculara olan duyarlılığından dolayı Kaymakam Soytürk’e tüm gençlik adına teşekkürlerini iletti.

Günün anlam ve önemine yönelik duygu ve düşüncelerini ifade eden Kaymakam Soytürk; “Türk milletinin var olma mücadelesi açısından son derece önemli olan 19 Mayıs 1919 tarihinin Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Türk gençliğine armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasının, genç kuşaklar marifetiyle gerçekleşeceğinin bir ifadesi olarak bu önemli gün siz gençlere armağan edilmiştir. 19 Mayıs'ın gençlere bayram olarak armağan edilmesi, sizlere verilen değerin yanı sıra, Atatürk'ün ve onun şahsında milletimizin size olan inancını da ortaya koymaktadır. Çünkü sizler bu ülkenin umudu ve geleceğisiniz” dedi. Bu duygu ve düşüncelerle; Bize bu günü armağan eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet, şükran ve tazimle andığını vurgulayan Kaymakam Soytürk, gençlerimizin, sporcularımızın ve tüm halkımızın bayramını içten dilekleriyle kutladığını belirtti.

 

OKUNMA SAYISI : 535                        HABER TARİHİ : 17-05-2018  10:12:06
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.