Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

"Trafik'te Yaya Önceliği Farkındalık Etkinliğine Davet"

Yazdır
Paylaş
Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle artık araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş;

- Kavşak giriş ve çıkışlarında,

- Yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken YAVAŞLAMAK, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan YAYALARA DURARAK ilk geçiş hakkını vermek zorunluluğu getirilmiştir.

Bu amaçla İçişleri Bakanlığımız tarafından “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sloganıyla 2019 yılı “YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK” yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde yıl boyu devam edecek farkındalık faaliyetleri yapılması kararlaştırılmıştır.

Yıl boyunca yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için, 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00-13.30 saatleri arasında tüm iller ile eş zamanlı olarak il merkezinde İl Valisi, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü; İlçede Kaymakamlar, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanın katılımıyla aşağıda belirtilen hususlar çerçevesinde Devletin tüm unsurları ile farkındalık etkinliği icra edilecektir.

Bu doğrultuda; İSKENDERUN'da İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden'in koordinasyonuyla İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve Kurum Müdürleri ile yazılı görsel ve işitsel basın mensuplarının da iştirakiyle farkındalık etkinliği tertip edilmiş olup, söz konusu etkinlik, 6 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT:12.00' da Şehitpamir Caddesinden Doktorlar Caddesine bağlayan (VAKIFBANK ÖNÜ) Yaya Geçidi ile Sahil Mevkii İş Bankası Önündeki Yaya Geçidi'nde icra edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

OKUNMA SAYISI : 489                        HABER TARİHİ : 05-02-2019  09:02:51
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.