Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

TÜBİTAK’tan, Bilimsel Araştırma Projelerine Destek

Yazdır
Paylaş
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (İSTE-TTO), TÜBİTAK’ın Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projelerine yönelik modülünün sorumluluğunu da yürüten İSTE Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Eryüzlü tarafından, ilgili proje desteklerindeki güncek gelişmeler ve değişiklikler hakkında kapsamlı bilgiler verildi.
TÜBİTAK’tan, Bilimsel Araştırma Projelerine Destek
‘TÜBİTAK Bilimsel Araştırma Projeleri Destek ProgramlarındakiGüncel Gelişmeler ve Yenilikler’ konulu programda konuşan Dr. Öğr. Üyesi Hakan Eryüzlü, TÜBİTAK’ın 1001 kodlu Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’nda yapılan değişiklikler hakkında bilgiler vererek, proje destek üst limitinin %100 artırılarak 360.000TL’den 720.000TL’ye çıkarıldığını ve projelerde çalışacak araştırmacılara aylık 4500 TL’ye kadar burs imkânı oluşturulduğunu vurguladı.

Proje hazırlık aşamasında dikkat edilecek konulara da açıklık getiren Dr. Eryüzlü, projelerin ‘özgün’ olmak zorunda olduğunu; özellikle proje kapsamında yapılacak Ar-Ge faaliyetlerinin bütünlük içerisinde ele alınması gerektiğini belirtti. Gerektiği durumlarda proje konusu hakkında etik kurul raporu ve yasal izin belgesi temin edilmek ve sunulmak zorundu olunduğunun altını çizen Dr. Eryüzlü, başvuru formunun da eksiksiz doldurulması gerektiğini, aksi takdirde, sunulan proje önerilerinin daha panel değerlendirilmesine alınmadanreddedildiğini ifade etti.

Dr. Eryüzlü, bilimsel araştırma projelerinin yanı sıra, İSE-TTO’nun endüstriyel ve iş dünyası ile ilgili projeler hakkında da faaliyet gösterdiğini, İSTE-TTO’nun, önemli bir “Üniversite – İş Dünyası” işbirliği arayüzü olduğunu ve ilgili danışmanlık hizmetlerini de verdiğini söyleyerek, girişimcilik ve inovasyon ekosistemindeki tüm aktörleri İSTE-TTO’ya davet etti.

OKUNMA SAYISI : 355                        HABER TARİHİ : 26-11-2018  11:36:51
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.