Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

Türk Alman Fransız Öğrencileri Ortak Bir Sosyal Sorumluluk Projesine İmza Attılar

Yazdır
Paylaş
Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, İstanbul Beyoğlu Alman Lisesi ve SaintePulcherie Fransız Lisesi ile ortak bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.
Türk Alman Fransız Öğrencileri Ortak Bir Sosyal Sorumluluk Projesine İmza Attılar
Kampüs müdürü Sn. Sefer Kaplan: “Bahçeşehir Koleji öğrencilerimiz SaintePulcherie Fransız lisesi öğrencileri ile projeyi detaylandırmak için İstanbul’da buluştular. Ardından Alman Lisesi ve Fransız Lisesi öğrencileri Özengili Ortaokulunda hazırlık yapmak ve malzeme-materyal  tedariği için Hatay’da misafir ettik.

Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Özengili Ortaokuluna robotik laboratuvarı kurmak amacıyla yola çıktıkları projede, projeyi finanse etmek için çeşitli organizasyonlar yaptılar. İlk olarak tamamen kendilerinin organize ettiği bir konser düzenleyen öğrenciler, yaklaşık 250 kişiye müzik dolu bir akşam yaşattılar. Piyano ve keman dinletilerinin olduğu konserde ayrıca kendi müzik grupları Tumani ve Hekza’nın performansları da yer aldı.

Öğrencilerin bir sonraki organizasyonları ise kendi kampüslerinde düzenlenen Ulusal Maker Faire etkinliğinde okullarında kantin olmayışını fırsata çevirerek, girişimci ruhla oluşturdukları kantinleri oldu. Tamamen kendi imkanları ile temin ettikleri ürünleri etkinliğe katılan ziyaretçilere yapılan satış yaparak, kuracakları laboratuvar için ciddi bir gelir elde ettiler.

 

 

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 445                        HABER TARİHİ : 13-02-2019  08:46:48
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.