Höyük Krom Madeni İstemiyor
Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı

Uluslararası Turnuvada İskenderun'u Başarıyla Temsil Ettiler

Yazdır
Paylaş
İskenderun'da sportif aktivitelerini başarıyla sürdüren Raks Spor Kulübü, 27-30 Nisan tarihleri arasında Mersin'in Tarsus ilçesinde yapılan "Ashab-ı Kehf " Uluslararası Muay Thai turnuvasına 16 sporcu ile katıldı.
Uluslararası Turnuvada İskenderun'u Başarıyla Temsil Ettiler
Turnuvaya damgasını vuran Raks Spor Kulübü sporcuları, farklı kategorilerde 7 birincilik, 7 ikincilik, 2 de üçüncülük elde ederek, katılan tüm sporcular derece ile kentte döndüler.

Raks Spor Kulübü, katıldıkları bir çok turnuvadan derece ile dönerken Tarsus'ta yapılan Muay Thai müsabakalarda da büyük bir başarı elde etti. Elde edilen başarı ile ilgili bilgi veren Raks Spor Kulübü Yöneticisi Hülya İlbeyi, "27- 30 Nisan arası Tarsus'ta yapılan Ashab-ı Keyf Uluslararası Muay Thai turnuvasına toplam 16 sporcu ile katıldık. Uluslar arası bir turnuva olduğundan İran, Azerbeycan, Kıbrıs, Gürcistan'dan  da yarışmacılar katıldı. Katılan sporcular içerisinde dünya dereceleri elde etmiş sporcularda vardı. Bizde Raks Spor Kulübü olarak İskenderun'u temsilen oradaydık. Buna rağmen Antrenörümüz Serdar Keskin öncülüğünde çalışan sporcularımızın tamamı derece ile dönmeyi başardılar. 16'da 16 yaptık. Öğrencilerimin bu başarılarından dolayı gurur duyuyorum. Her elde ettikleri başarıları bize gurur veriyor. Turnuvaya sporcularımızın aileleri de bizzat gelerek, çocuklarının başarılarını orada gördüler ve sevinçlerine ortak oldular. Elbette ki emeklerimizin karşılığını almanın ayrı bir mutluluğunu da yaşadık. Buradan bir kez daha Antrenörümüz Serdar Hocamıza teşekkür ederken, emeklerinden dolayı onu kutlarım" dedi.

Sporun sporcuları daha sakin bir yapıya kavuşturduğunu söyleyen Yönetici İlbeyi, "Sportif aktiviteler sporcuları kötü alışkanlıklardan da korumaktadır. Biz burada hem sporcu yetiştiriyoruz hem de örnek birer birey olmalarını sağlıyoruz. Kısaca öğrencilerimize aileleri terbiye ruhunu verirken, bizde bedenlerini eğitiyoruz" diye konuştu.

"Ashab-ı Kehf " Uluslararası Muay Thai turnuvasında farklı kategorilerde derece yapan öğrenciler;

Minikler de Mehmet Gönül 1., Miraç Topçu 1., Tuana Dokumacı 1., Kerem M. Yaşar 3.

Gençlerde: Rahmetullah Yıldırım 1., Can Yıldız 1., Buse Söyler 1., Ülkü Nas 1., Celal Kadri Gündüz 2., Ahmet Kaan 2., Habip Güven 2., Alim Deveci 2., Onur Saygılı 2., Hatice Şimşek 2., Burak K. Söyler 2., Kemal Kıran 3.

OKUNMA SAYISI : 3828                        HABER TARİHİ : 04-05-2016  13:37:24
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.