Siirt'te Şehit Düşen Özel Harekat Polisi Kurtul'un Ailesine Acı Haber Verildi
Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”

‘Uzakyol Vardiya Zabiti’ Adayları İlk Zorluk Sınavını Geçti

Yazdır
Paylaş
2018 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)neticesindeİskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) tercih ederek, Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nü kazanan adaylar için Bedensel Yeterlilik Sınavı ve mülakatı yapıldı.
‘Uzakyol Vardiya Zabiti’ Adayları İlk Zorluk Sınavını Geçti
Türkiye’nin teknolojiye odaklanmış tek üniversitesi olanİskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE),denizcilik alanında büyümeye devam ediyor.  Nitekim Denizcilik Fakültesi bu yıl kontenjanlarının tamamını doldurarak 40 öğrenci daha aldı. 2018 YKS sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nü kazanan öğrencilerin Beden Yeterlilik sınavı ve mülakat değerlendirmeleri de uzmanlar gözetiminde yapıldı.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektör Danışmanı ve Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi DekanYardımcısıDoç. Dr. Alpaslan Ateş ve diğer komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Bedensel Yeterlilik Sınavı İskenderun Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Farklı kategorilerde değerlendirmeye alınan adaylar, denizcilik mesleğinin gerektirdiği fiziki gereksinim ve donanımları ölçecek dayanıklılık testlerine tabi tutuldular. Denizcilik eğitimine başlamak için gün sayan ‘UzakyolVardiya Zabiti’ adayları böylelikle ilk zorlu sınavlarını da vermiş oldular.

 

Aday öğrenciler, Bedensel Yeterlilik Sınavı’nın tamamlanmasının ardından, öğleden sonra İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi binasında mülakat programına alındılar.

 

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, öğrenciler ve onlara refakat eden yakınlarına hitaben yaptığı konuşmada;“İSTE’yerek denizcilik mesleğini seçen ve bedensel yeterlilik sınavı ile mülakatını başarı ile geçerek denizciliğe ilk adımlarını atan zabitan adayları; çıkmış oldukları bu seferde, denizleriniz sakin, pruvanız neta, ufkunuz ve bahtınız açık olsun. Bu vesile ile, bugünkü sınavda görev alan fakülte personelimize, hocalarımıza ve Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Alpaslan Ateş’e emekleri için teşekkür ediyorum”dedi.

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 591                        HABER TARİHİ : 24-09-2018  11:04:06
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.