Arsuz’da Koronavirüs İlaçlaması
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Başkan Güven: “Proje Olarak Da Birçok Projemiz Var”
Akıllı Şehirlerin Şifreleri Arsuz’da Çözüldü…

VAH KARAAĞAÇSPOR’UM VAH!

Yazdır
Paylaş
Spor günlük yaşantımızın vazgeçilmezi... Bir şehir ya sanayi ile ya da spor ile kalkınır. Akdeniz’in incisi Arsuz’u sanayileşme gibi bir şansı yok.
VAH KARAAĞAÇSPOR’UM VAH!
 Turizmde geldiği nokta ortada geriye sadece spor kalıyor. Ama gelin görün ki sporda da Akdenizin incisi Arsuz bir arpa boyu dahi yol alamıyor. Arsuz’un bal ligindeki tek temsilcisi Arsuz Karaağaçspor’un doğru düzgün bir  tesisi yok sadece halı sahası var. Geçen yıl bal liginde ilçemizi temsil eden Arsuz Karaağaçspor maddi manevi sıkıntılara rağmen kendi iç saha maçlarını, halı saha özelliklerindeki sahada oynaması ayrı bir sorundu... Geçen sene sıkça şahit olduğumuz  sakatlanmalara yol açan kale ile tel örgülerin arasındaki mesafenin az olması, sahadaki futbolcuların hızını alamayarak tel örgülere hızlı bir şekilde çarpması ve sakatlanmalarını çok sık gördük. Sadece 350 ile 500 kişilik oturmalık seyirci kapasitesi maçı izlemeye gelen yaşlısıyla çocuğuyla bayanıyla hep ayakta izlenmeye mahkum ediliyor. İşin en ilginç yanı Arsuz Karaağaçsporun kendi evindeki hemen hemen tüm maçlarına gelen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha bunu bizzat gözleriyle görüyordu. Karaağaç futbolcu yetiştirme fabrikası. Milli takımımızda göğüsümüzü kabartan Selçuk İnan, İsmail Köybaşı gibi yıldızlar Karaağaçtan yetişmiş harika yetenekler. Artık tüm gayemiz İsmail Köybaşı ve Selçuk İnan’ların yetişmesi olmalı. Ama lafla peynir gemisi yürümüyor. Realitiye baktığımızda Arsuz ilçemizin belediye başkanı Nazım Culha da spor ruhu olduğunu söylemek güç. Halı saha üzerinde antreman yapan bir futbolcudan ne kadarlık profesyonellik beklersiniz. Halbuki geçtiğimiz yıl Arsuz Belediye Başkanı ve Yardımcıları Karaağaça tesis sözü vermişlerdi. Artık Karaağaç halkı geçen yıl başkan Nazım Culha tarafından verilen bu sözlerin yerine getirilmesini istiyor. Bu işler protokol tribününde oturup çay kahve yudumlarken maç izlemeye benzemez. Artık başkan Culha’dan amatör bir ruhla profesyonelliğin hayata geçirildiği net adımlar bekleniyoruz. Hatay’ın hemen hemen tüm belediyeler spor takımlarına sahip çıkarken  Karaağaçspor Arsuz belediyesi tarafından üvey evlat muamelesi görüyor.  Arsuz Belediye bütçesi gereksiz harcamalarla çarçur edilirken Karaağaçspor’a ayrılacak küçük bir bütçe ile bu takım bal liginde fırtına gibi eser. Ama Karaağaçspor’u şaha kaldıracak takıma sahip çıkacak kol kanat zihniyete vatandaşlar Arsuz Belediyesinde göremiyor.

 

OKUNMA SAYISI : 677                        HABER TARİHİ : 26-07-2018  10:53:11
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Arsuz CHP İlçe Başkanı Kim Olmalı?
Mahmut ŞİRİN
Hakan MAZMAN
Ozan ÜNLÜ
Eşref KARAYÜN
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.