Arsuzda Sevgililer Gününde En Anlamlı Ziyaret
Arsuz Devlet Hastanesi Yer Teslimi Yapıldı
İskenderundaki Orman Yangını Canımızı Bir Kez Daha Yaktı
Başkan Güven, “Hep Beraber Bu Doğa Katliamına, Hepimize Zarar Verecek Bu Olaya Karşıyız”

YALANLAR İÇİNDE HAYALİ BİR TESİS

Yazdır
Paylaş
Bize bu proje geldiğinde bu ilçenin çıtasını yükseltecek bir proje için elimizi taşın altına koyduk... Zaman geçtikte hiç hoş olmayan sahnelere yalanlara şahit olduk...
YALANLAR İÇİNDE HAYALİ BİR TESİS

Biz bu proje için kendi tesisimizde bastığımız katalog, antetli kağıt ve bazı muhtelif evraklar ile geceli gündüzlü yaptığımız grafik tasarım logo çalışmaları dahil olmak üzere tek kuruş para almadık... Bizim gerek basında gerekse ticari hayatımızdaki duruşumuzu herkes çok iyi biliyor.. Bu kadar yalanlar içinde bulunan bir projede yer almak bize yakışmaz bedeli ne olursa olsun... Bu süreç içinde kamu oyunu bilgilendirme adına Sayın İbrahim Tansel Bereketoğlu’na yaptığı basın toplantısında video görüntülerine dayanarak soracağımız bazı sorular var...

 

KAMUOYU BU SORULARIN YANITINI BEKLİYOR

Google arama motoruna 326 Resort video diye arattığımızda bazı videolar karşımıza çıkıyor.. Bizde ufak bir araştırma yaparak bu kendi ağzında yaptığı açıklamalara cevap arıyoruz.

 

Suudi Arabistan ve  Abu Dhabi AİLE ŞİRKETLERİ derken? Bu şirketlerin adlarını bizimle paylaşırmısınız?

Kısa bir araştırma sonucu, İbrahim Tansel Bereketoğlu’nun bu tür yer-lerde ne bir aile şirketi ne de böyle bir ortaklığın olduğunu tespit ettik.

 

Arsuz’a bu tesisle birlikte Yabancı ARAP YATIRIMCILARLA ortaklaşa 5 YILDIZLI otel den bahsettiniz.

Bugüne kadar hangi arap iş adamlarıyla iş ortaklığı yaptınız...Veya araplarla referans olarak gösterebileceğiz küçük bir iş projesiniz var mı?

 

Bu kadar büyük bir yatırımcısınız neden üzerinize kayıtlı tek bir kuruş yok hepsi Eşinizin Adına?

Kısa bir araştırma sonucu, İbrahim Tansel Bereketoğlu’nun kayıtlı üzerinde tek bir kuruşun bile olmadığını bütün

hesapların eşi tarafından yönlendirdiğini tespit ettik.

 

Annenizin, Babanızın, kızkardeşinizin hatta eşinizin soyadı TOPLAR, sizin soyadınız neden BEREKETOĞLU?

Böyle bir yatırım duyan bazı firmalar tesisin betonu - demiri ve inşaat malzemelerini satabilme adına İbrahim Tansel Bereketoğlu’nu araştırıyorlar... Geçmişiyle ilgili hiç bir şey bulamıyorlar... Kapalı kutu sima olarak tanınıyor fakat resmiyette bir şey bulunamıyor... Küçük bir araştırma sonucu İbrahim Tansel Bereketoğlu evlendikden sonra soyadını TOPLAR iken BEREKETOĞLU olarak değiştirdiğini eşinin soyadı ise hala TOPLAR olarak kaldığı. (Özel bir bankadan yüklü kredi çekip ödemediğinizi öğrendik doğru mu?)

 

Viyana Ekonomi Üniversitesinde hangi yıllarda okunudunuz herhangi bir belge veya fotoğraf gösterebilirmisiniz?

 

Bize basın toplantısında dağıttığınız Basın bültenindeki 326 Resort Yönetim Kurulu Başkanı yazıyor? Diğer Yönetim Kurulu  Üyelerini bize açıklayabilirmiziniz?

Yasal olarak öyle bir şirketin varlığı ve öyle bir yönetimi yok. Basın bildirisindeki imza bile sahte.

 

Eşinizin üzerindeki Gayrimenkul ve Araçları neden 1 ay içinde hızlı bir şekilde devir ve satışları yapıldı?

Eskişehirde bulunun tüm hesapları İskenderun’a taşınma aşamasında bir takım BDK nın takibinde olması mı?

 

16 Temmuz 2016 tarihinde yaptığınız Basın toplantısında Bu projenin temel atma töreni 30 ile 35 gün dediniz? Aradan geçen zamana rağmen hala hareket yok?

İlk tespit edilen yer Karaağaç 20 m yol üzeri Çamlıyerin önündeki araziydi... Belediyeden plansız diye onay alınamadı... Keskin Petrol yetişmeden önceki arazi Günibirlik tesis olarak İşadamı Metin Yıldız ait olduğunu tespit ettik... Basın bülteninde dağıtılan 3 boyutlu çalışmalar ona göre yapıldı...

 

Diyelim böyle bir projenin temel atma töreni yapıldı... Bazı üst düzey yöneticiler de geldi.. Projede Gece Kulübü 1600 m2 kapalı  alan için nasıl ruhsat almayı planlıyorsunuz?

Kısa bir araştımasonucunda.Uzman mimar arkadaşlarla konuştuğumuzda böyle bir tesisin Metre kare kapalı alan yönetmeliğine göre Gece Kulübüne ruhsat alma durumu hiç yok... Bize dağıtılan kataloga dayanarak.  Başlangıçta Restaurant ve Şarap evine ruhsat çıkartıp daha sonra gece kulubü KAÇAK yapılabilir. Muhtemelen öyle düşünülmüştür. İddaa ediliyor.

 

o kadar yalanlar dolu ki bu yazdıklarımız küçük bir araştırma sonucu çok detaylı araştırılırsa artık düşenemiyoruz.

6 aydır bu proje için 5 milyarlık yatırımdan bahsediyorsunuz

ne bir ofisiniz var ne de size ulaşabilecek bir sabit numaranız

 

Bu projenin temel atma  töreni   30 ile 35 gün dediniz?

Objektif Gazetesi olarak araziyi yerinde inceledik.. İmtiyaz Sahibimiz, Haber Müdürümüz, ve Muhabir ekibimizle arazi keşifine çıktık. Hiç bir hareketlilik yok.. Açıkcası böyle bir durumu bekliyorduk. Arazi üzerinde bir takım çalışmalar yapılmış hakkını vermek lazım... İlk bize bu arazi gösterildiğinde arazi ot ve taşlardan geçilmiyordu. Aradan geçen yaklaşık 1 ay süre zarfında araziyi nadasa bırakılmış görüyoruz...  Bu fotoğraf  Bugün çekildi... Hala umudumuzu kaybetmeden temel atma törenini sabırsızlıkla bekliyoruz!

Merak Ediyoruz?

1.  Böyle büyük bir yatırımı basın mensuplarına tanıtıyorsunuz? Böyle bir yatırımdan arazi sahibinin haberi var mı? Kaç yıllık kira kontratı yaptınız.?  Veya araziyi satın mı aldınız?

 

2. Arazi sahibinin haberi yok ise  neye dayanarak 3 boyutlu çalışmaları bu araziye göre uyarladınız?

 

3. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre ARAZİ TERK işlemleri ile ilgili herhangi bir başvuru yapılmamış.  Arazi  de mi problem var? Yatırımcı da mı problem var yoksa arazi sahibinde mi?

 

YOKSA; BÖYLE BİR TURİSTLİK TESİSTEN VAZGEÇİP MAYDANOZ - DOMATES EKİP ARAP ÜLKELERİNE TARIM TİCARETİ Mİ YAPACAKSINIZ?...

 

 

 

OKUNMA SAYISI : 4835                        HABER TARİHİ : 10-08-2016  17:47:47
HABER ETİKET :
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ            [ tümü ]
ANKET
Seri İlanlar
© Copyright Objektif Gazetesi. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.