Başkan Nehir:”Bu Ödül Samandağ Halkınındır “

Samandağ Belediyesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin (SODEM) Ankara ‘da düzenlediği 2018 Yerel Yönetim Ödülleri toplantısında, Sosyal Belediyecilik dalında “İpek Böceğinin Heyecanlı Yolculuğu”” adlı proje ile ödüle layık görüldü.
Başkan Nehir:”Bu Ödül Samandağ Halkınındır “ Ödülü Chp genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samandağ Belediye Başkan Mithat Nehir'e takdim etti.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir açıklamasında:" Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen 2018 Yerel Yönetim Ödülleri Töreninde, "İpek böceğinin  heyecanlı yolculuğu " Projemiz Sosyal Proje ve İstihdam kategorisinde ödüle layık görüldü.Ödülümüzü Genel Başkanımız sn.Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden ödülümüzü almanın onurunu yaşadım. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla üretilmiş çok güzel projeler arasından seçilerek ödüle layık görülmek beni çok mutlu etti. Hep birlikte başardık.Meclis üyelerimizle,mesai arkadaşlarımla,İpek köyünde bizlere güç veren Samandağlı kadınlarla, Samandağ halkıyla birlikte başardık.Bu ödül Samandağ halkınındır. Gece gündüz çalışan ekibime ve destekleriyle bizi güçlendiren Samandağlı hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Halkımızdan aldığımız  güçle  ve destekle nice başarılara imza atmak temennisiyle..." ifadelerine yer verdi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ,Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha da ödül törenine katıldılar. Hatay Belediyelerinden Samandağ Belediyesi Sosyal Projeler ve İstihdam alanında Ödüle layık görüldü.

SODEM Yerel Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu.Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından bu yıl 2'ncisi verilen, CHP'li belediyelerin projelerinin değerlendirildiği "Yerel Yönetim Ödülleri" bugün Çankaya Belediyesi ev sahipliğinde sahiplerini buldu. Sosyal Demokrat belediyecilik anlayışını yaygınlaştırmak, ortak bir dil kullanımı ile başarılı belediyecilik uygulamalarını Türkiye'de ve dünyada güçlü bir algıya dönüştürmek amacıyla kurulan SODEM, bu yıl ikinci kez "Yerel Yönetim Ödülleri" programı düzenledi. Bu yıl 2'ncisi düzenlenen ödül töreni Ankara'da Çankaya Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapıldı. Kentsel Gelişim, Sosyal Projeler ve İstihdam, Çevre, Sağlık, Sokak Hayvanları, Kültür-Sanat, Turizm, Bilim Tarih, Tarım, Demokratik Katılım ve Yönetim, Çocuk, Eğitim, Gençlik ve Spor başlıkları altında gerçekleştirilen yerel yönetim projelerinde başarılı olan Belediye Başkanları ödüllerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı.

 

http://www.objektifgazetesi.com adresinden 30 Mayıs 2020, 08:04 tarihinde yazdırılmıştır.