Arsuzfest 2019 Yarın Start Alıyor

Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesince ortaklaşa düzenlenen 3 gün sürecek olan Doğa ve Su Sporları (ArsuzFest 2019) yarın sabah başlıyor. Çeşitli etkinlik ve aktivite yapılacak festivale Kaymakam sarı tüm arsuz halkını ve bölge hakkını davet ediyor.
Arsuzfest 2019 Yarın Start Alıyor Arsuz halkı ve çevre ilçelerin de büyük beğenisini çeken Arsuz Doğa ve Su Sporları Festivali (ArsuzFest 2019), bu yılda 28-30 Haziran tarihleri arasında Arsuz'da içerisinde barındırdığı farklı etkinlikler ve aktiviteler ile yarın start alıyor. ArsuzFest 2019 etkinlikleri içerisinde Türk müziğinin önemli gruplarından Yüksek Sadakat'te festivale renk katacak.

Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri ve bu yılda üçüncüsü düzenleyecekleri ArsuzFest 2019, yarın saat 06.00'da balık avı ile start alıyor. Arsuz Kaymakamı Musa Sarı'nın girişimleri ile başlatılan ve geleneksel hale getirilen ArsuzFest 2019, yine renkli görüntülere sahne olacak. Arsuz’u Doğu Akdeniz’in incisi yapma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kaymakam Musa Sarı’nın çabaları ve Arsuz Belediyesinin de büyük katkısı ile düzenlenen ‘ArsuzFest 2019’un heyecanı ve coşkusu bütün şehri kapsamış durumda. Arsuz’u festivaller şehri yapmak için büyük uğraşlar veren Kaymakam Sarı, bu yıl düzenlenen festival etkinliklerine, geçmiş yıllara oranla daha fazla katılım ve ilgi beklediklerini belirtti. Çiçeği burnunda ilçe olan Arsuz’un turizm anlamında da tanınma anlamında da hak ettiği yere ulaşması adına bütün kurumlarla iş birliği halinde, var güçleri ile çalıştıklarını belirten Sarı, festival komitesi tarafından renkli etkinlikler düzenlediğini söyledi. Kaymakam Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ile düzeyli ve yakın iş birliği içerisinde planlanan organizasyonlara tüm bölge halkını davet etti.

28 Haziran Cuma günü başlayıp, 30 Haziran Pazar günü sona erecek olan ‘ArsuzFest 2019’ a katılım gösteren davetlileri doğa yürüyüşü, serbest ve toplu dalış, voleybol turnuvası, bisiklet yarışları, yamaç paraşütü, kamp, jigging (yakala-bırak), kano yarışı, offroad, asfalt motorları, motocross, vosvos, etkinliklerinin yanı sıra Türk müziğinin önemli gruplarından Yüksek Sadakat’ın vereceği konser ile de unutulmaz anlar bekliyor.

 

 

http://www.objektifgazetesi.com adresinden 06 Haziran 2020, 07:33 tarihinde yazdırılmıştır.